Připravili jsme pro Vás návod na vodní dýmku. Pokud si s přípravou nejste jistí, tohle Vám zaručeně pomůže.

Máme pro Vás návod na přípravu vodní dýmky

1) Do skleněné nádoby nalijeme studenou vodu po začátek zúžení nádoby. Dále opatrně zasadíme krouživým pohybem horní kovovou část do nádoby. Šlauch (barevnou hadici) zasuneme do spodní části kovového trupu. Při obou spojích dbáme, aby byly zcela utěsněny, jinak se nám pokouření nevydaří. Nyní je dýmka téměř připravená.

2) Dále si připravíme tabák a keramickou korunku. Tabák nasypeme do vrchní části korunky. Při plnění korunky dbáme, abychom tabák řádně rozdrobili, protože natlačený tabák nám korunku ucpe. Korunku plníme asi 2-5 mm pod okraj korunky. Více tabáku nemá smysl, protože dolní vrstva neprohoří. Připravíme si čtverec alobalu (cca 15x15cm), může být i dvouvrstvý. Alobalem přikryjeme horní část korunky s tabákem a uhladíme odstávající cípy kolem obvodu korunky. Dbáme na to, aby vrchní část nebyla napnutá nebo zcela prověšená a stlačovala tabák.

3) Konečné úpravy se skládají z proděravění alobalu. K tomuto použijeme nejlépe žiletku, nůž nebo jiný špičatý předmět. Důkladně proděravíme celý vnitřní kruh až ke kraji a nahoru nasuneme. Již zbývá jen uhlík.

4) Uhlík rozehřejte z obou stran, nejlépe na plynovém vařiči cca 5-8min. Uhlík musí být nažhavený z obou stran kompletně jinak při položení na korunku pomalu dohasíná a dýmka rychle končí. Při použití samorozpalovacího uhlíku, stačí jen rozpálit nad zapalovačem nebo sirkou.